logo2

4 Temmuz 2014‘ardic-restoran-kesfedilmeyi-bekliyor


Kartepe’de keşfedilmemiş yer kalmadı diyorsanız yanılıyorsunuz. Derbent’ten otel yoluna çıkın, doğa cenneti içinde Ardıç Restoran’ı görecek ve iyi ki geldim diyeceksiniz. 

Ramazan ayının rehavetiyle kendimizi yollara attık. Derbent’ten yukarılara yolun nereye gittiğini bilmeden sadece içimize dolan huzuru takip ederek kendimizi ormanın içinde saklı bir cennette bulduk. Derbent mevkii Kartepe yolu üzerinde eşsiz doğasıyla karşınıza çıkacak olan ‘Ardıç Restoran Mesire Alanı’nı görünce Kartepe’de saklı bir cennetin varlığını keşfedeceksiniz. ‘Burasını daha önce nasıl görmedim, duymadım’ diyeceksiniz kendinize haksızlık yapmayın. Çünkü Ardıç Restoran, 30 Mart yerel seçimlerinden sonra hizmete girdi.

DOĞAYA AŞIK BİR İNSAN

Ardıç Restoran’da bizi Türkiye’nin sayılı firmalarından GEMES Elektrik Elektronik şirketi ortaklarından Süleyman Ardıç karşılıyor. Güler yüzlü, hayat dolu ve doğaya âşık bir insan. Şehrin gürültüsünden sıkılıp, yoğun iş hayatından da yorulunca hem kendisini mutlu etmek adına hem de Derbent için bir şeyler yapma isteği ona Ardıç Restoran Mesire Alanının temellerini attırmış.

BÜYÜK BİR PROJE

Ormanın için de 180 dönümlük alana yayılmış bir proje düşünün. Dört tesisli 2 kır lokantası 4 büyük spor tesisiyle günden güne kendine büyümeyi hedefleyerek çalışmalara devam ediliyor. Dört arkadaş Büyük Derbent Turizm’i kurarak Derbent’teki bu muhteşem araziyi canlandırmak adına hiçbir masraftan kaçmayarak harika bir tesis yaratmışlar. Şimilik 180 dönüm arazinin yüzde 60’lık bölümü kullanılırken, ıhlamur, kestane ve kayın ağaçları altında yemek yeme fırsatını buluyorsunuz.

DOĞAYI BÜTÜNLEYEN MANZARA

Ardıç Reskoran bir taraftan körfez bir taraftan Sapanca Gölünü kapsayan muhteşem manzara eşliğinde doğa ile bütünleşen bir görüntüye sahip. Zemini doğal taşlarla işlenmiş doğanın saf güzelliğine zarar vermeden, aynı zamanda şık bir konsepte sahip Ardıç Restoran 150 kişilik kapalı, 350 kişilik açık alandaki kapasitesiyle toplu yemek ve küçük çaplı organizasyonlara hizmet veriyor. Ardıç Restoran’ın tüm projesinin kendisine ait olduğunu söyleyen Süleyman Ardıç, “Burada hayalimi gerçekleştiriyorum. İşletmenin, tesisin her karışına emek verdim’’ şeklinde konuşarak aslında pek çoğumuzun hayalini anlatıyor.

MÜŞTERİ EN BÜYÜK REFERANS

‘’Misafirlerimizin memnuniyeti, en büyük referansımızdır’’  diyen Süleyman Bey kendinizi evinizde hissetmeniz için spor kompleksi, bay bayan soyunma odalarından mescitlere kadar her şey en ince ayrıntısıyla düşünmüş. İmkânlarıyla engelli insanlara da engel tanımıyor bu restoran. Aynı zaman da doğanın içinde kuş sesleriyle harika manzara eşliğinde kahvenizi yudumlarken çocuğunuz da oyun parkında eğlenme fırsatını yakalıyor. Tesis de 50 araçlık otopark da bulunuyor.

TAMAMEN ORGANİK

Hafta sonların vazgeçilmezi olan kahvaltı sofralarının en doğalını yemek istiyorsanız adresiniz Ardıç Restoran. Canınız mis gibi kokan dağ çileğinden yapılmış reçel mi istedi, “Reçelleri kendimiz yapıyoruz’’ diyor Süleyman bey. Tamamen doğal organik ürünlerden oluşan serpme köy kahvaltısıyla damağınız da unutulmaz tatlar bırakıyor.

HER DAMAĞA HİTAP

Ailesine önem veren Süleyman Ardıç, Adana’dan getirttiği özel kebap ustasının aylarca verdiği eğitimden sonra restoranın mutfağını kızkardeşinin lezzetli ellerine emanet etmiş. İç ve dış olmak üzere 2 taş fırınla hizmet veren restoranın menüsü oldukça zengin.  Burada her damak tadına özgü yemeği bulmanız mümkün.

ZENGİN BİR MENÜ

Sac kavurma, patlıcan sarma kebabı (ardıç kebabı), Adana kebabı, Urfa kebabı, kuzu pirzola, dana biftek, beyti sarma kebabı, kiremitte köfte, kiremitte kaşarlı köfte, kiremitte sebzeli köfte, ızgara köfte, kuzu şiş, ızgarada çıtır, tavuk şiş, tavuk sote, kiremitte kaşarlı mantar, ramazan ayına özgü pide çeşitleri de mevcut. zeytin yağlı lahana sarması, etli lahana sarması, içli köfte, turşu kavurma, acılı ezme, haydari, patlıcan borani, közlenmiş biber ve salata çeşitleri. Her hafta farklı yöresel tatlılar da menüyü tamamlıyor.

‘’KENDİN PİŞİR KENDİN YE’’

Doğanın tam ortasında, şehrin gürültüsünden uzak harika bir gün geçirmek istiyorsanız sizlere keşfedilmeyi bekleyen Ardıç Restoran’ı tavsiye ediyoruz. Derbent’den, Otel yoluna doğru çıktığınızda harika bir ortam sizi bekliyor. İster hafta içi, ister hafta sonu Kartepe’de bugüne kadar gitmediğiniz bir doğa cenneti arıyorsanız Ardıç Restoran’a mutlaka uğrayın. İster restoran bölümünde birbirinden güzel ızgara et çeşitlerini, isterseniz harika bir köy kahvaltısını çeşit çeşit mezeler eşliğinde tadabilirsiniz. Ya da kapın piknik sepetinizi,  kendin pişir kendin ye bölümü de doğanın için de ailecek pikniğinizi yapın.